Impreza po hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata”

26 lutego 2018 r.

19 lutego 2018 r. odbyła się zorganizowana przez nas impreza (warsztaty i mini-targi) pod hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata” dla Naszych Klientów z regionu Białegostoku, Suwalszczyzny i okolic.

222 big

19 lutego 2018 r. odbyła się zorganizowana przez nas impreza (warsztaty i mini-targi) pod hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata” dla Naszych Klientów z regionu Białegostoku, Suwalszczyzny i okolic.

Serdecznie dziękujemy za gościnę Restauracji KAWELIN w Białymstoku, Panu Robertowi Malinowskiemu, Szefowi Kuchni Panu Krzysztofowi Półtorakowi oraz wszystkim przybyłym tak licznie Klientom i Partnerom: Develey, Monin, Inter Europol, Strusia Kraina&Mobax, Callebaut, Aviko, Kruszwica, Oerlemans, Łuksza.

Mieliśmy przyjemność nie tylko gotować dla Państwa, ale również przedstawić cenne informacje dot. kuchni orientalnej - zapoznać pracowników gastronomii z szeroką ofertą azjatyckich przekąsek i oryginalnych dań o korzeniach azjatyckich. Mamy nadzieję, że naszemu specjaliście dyrektorowi ds. rozwoju Dariuszowi Richterowi udało się swoją prezentacją pobudzić wyobraźnię kulinarną do tworzenia własnych aranżacji dań. 

Nie zapomnieliśmy o smakoszach dobrych trunków – doświadczony sommelier Krzysztof Mazur zaprezentował wina z naszej oferty, które podane zostały naszym Gościom do degustacji.

Nasz Partner, firma Develej zaprezentowała swoje nowości produktowe oraz przygotowała ciekawe warsztaty, które bardzo sprawnie poprowadził specjalista Gerard Rytter.

Nasi Goście mieli okazję spróbować takich pyszności, jak:

- polędwica wieprzowa wysokiej jakości (bez nastrzykiwania) Wierzejki z Kuchni Świata, z krewetkami Kuchnie Świata i ziemniakami Gratine marki Aviko,

- pieczony łosoś Kuchnie Świata na puree brokułowo-szparagowym Oerlemans, z salsą paprykowo-pomidorową Oerlemans,

- perliczka pieczona Kuchnie Świata w soku pomarańczowym i miodzie.

A doradcy kulinarni ze Strusiej Krainy, Pan Mirosław Rynduch oraz Pan Marek Dembowski przygotowali dla naszych Gości takie oto wspaniałości:

- pręga gotowana w warzywach, a następnie smażona z tajskimi przyprawami,

- burger Inter Europol z rumpsteka z pikantną sałatką, warzywami i sosem koktajlowym,

- big drum – klasyczny tatar ze strusia.

O bufet kawowy zadbała firma Inter Europol – interki i mix rogalików.

Wiosna tuż, tuż, dlatego Pan Paweł Jaworski z firmy Monin zaprezentował świeże, orzeźwiające lemoniady na sezon wiosenno-letni.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu wizytówkowego, w którym aż 40 Naszych Klientów wygrało atrakcyjne nagrody! 

Całe spotkanie poprowadziła Ewa Langowska, dyrektor naszego Oddziału Warmia-Mazury, Suwalszczyzna i Podlasie.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy na wydarzenie o podobnym charakterze, które odbędzie się już za dwa tygodnie 13.03.2018 r., w Hotelu Mikołajki w Mikołajkach.

Do zobaczenia!