II impreza po hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata”

16 marca 2018 r.

13 marca 2018 r. odbyła się już druga zorganizowana przez nas impreza (warsztaty i mini-targi) pod hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata” dla Naszych Klientów z regionu Warmii i Mazur: Mikołajki, Ruciane Nida, Pisz, Giżycko, Mrągowo, Olsztyn i okolice.

1 mini warsztaty 2018 medium

13 marca 2018 r. odbyła się już druga zorganizowana przez nas impreza (warsztaty i mini-targi) pod hasłem „Nowości i Smaki z Kuchniami Świata” dla Naszych Klientów z regionu Warmii i Mazur: Mikołajki, Ruciane Nida, Pisz, Giżycko, Mrągowo, Olsztyn i okolice.

Serdecznie dziękujemy za gościnę Hotelowi Mikołajki w Mikołajkach, Panu Dyrektorowi hotelu Ireneuszowi Czerskiemu, a także uroczemu Szefowi Kuchni Tomaszowi Milewskiemu oraz wszystkim przybyłym tak licznie Klientom i Partnerom: Develey, Inter Europol, Strusia Kraina & Mobax, Barry Callebaut, Aviko, Oerlemans, Łuksza, Zeelandia, Gastro Tech.

Mieliśmy przyjemność nie tylko gotować dla Państwa, ale również podzielić się cennymi informacjami dot. kuchni orientalnej - zapoznać pracowników gastronomii z szeroką ofertą azjatyckich przekąsek i oryginalnych dań o korzeniach azjatyckich. Zaprezentowane zostały m.in. nowe sosy Kikkoman: doskonałe dipy do pierogów cytrusowy Ponzu, sos sezamowy, a także glazury do mięs i ryb - Teriyaki Glaze oraz Sushi Unagi.

Mamy nadzieję, że naszemu specjaliście dyrektorowi ds. rozwoju Dariuszowi Richterowi udało się swoją prezentacją pobudzić wyobraźnię kulinarną do tworzenia własnych aranżacji dań.

Ponadto zaprezentowaliśmy nowość na rynku - polskiego zdrowego łososiem hodowlanego Jurassic Kuchnie Świata.

Sałatkę gome wakame, chorizo i oliwki kalamata przygotował gościnnie Szef Kuchni z restauracji „ Bella Italia” w Mikołajkach - Mariusz Grycko.

Nie zapomnieliśmy o smakoszach wybornych trunków. Doświadczony sommelier Krzysztof Mazur zaprezentował wina z naszej oferty, które podane zostały naszym Gościom do degustacji.

Nasz Partner, firma Develey, zaprezentowała swoje nowości produktowe oraz przygotowała ciekawe warsztaty, które bardzo sprawnie poprowadził specjalista Gerard Rytter.

Nasi Goście mieli okazję spróbować przepysznych pieczonych ud królika, podanych na śmietanowym sosie, z kroplą tabako i cebulkami marynowanymi „ cipolline” oraz warzywami z firmy Oerlemans.

A doradcy kulinarni ze Strusiej Krainy - Pan Mirosław Rynduch oraz Pan Marek Dembowski - przygotowali dla naszych Gości takie oto wspaniałości:

- pręga gotowana w warzywach, a następnie smażona z tajskimi przyprawami,
- burger z rumpsteka Inter Europol z pikantną sałatką, warzywami i sosem koktajlowym,
- medaliony w mleku kokosowym.

O bufet kawowy zadbała firma Inter Europol – ciasteczka, muffiny i mix rogalików.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu wizytówkowego, w którym aż 40 Naszych Klientów wygrało atrakcyjne nagrody! 

Spotkanie poprowadziła Ewa Langowska, dyrektor naszego Oddziału Warmia-Mazury, Suwalszczyzna i Podlasie.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy w dniach 17-18.04.2018 r. na nasze stoisko na targach „Mazury HORECA”w Ostródzie.