Mazurskie spotkanie z Państwem Bieleckimi - właścicielami Winnicy GRANDE COSA NUNA

Kuchnie Świata są wyłącznym i autoryzowanym przez Grande Cosa Nuna dystrybutorem win z tej niewielkiej rodzinnej winnicy położonej zaledwie 30 km od głównej siedziby naszej firmy. To właśnie rodzinne wartości, którym hołdujemy i pielęgnujemy w Kuchniach Świata, są fundamentem decyzji o podjęciu współpracy.

9
21 maja br. Państwo Bieleccy przybliżyli nam historię i okoliczności powstania swojej winnicy Grande Cosa Nuna, sytuację bieżącą, jak i bardzo ambitne plany na przyszłość – przyszłość, której znaczącą częścią jest trwała współpraca z Kuchniami Świata.
Obecny areał uprawy winorośli w miejscowości Nuna to 3 hektary. Uprawiane tu szczepy to wyłącznie hybrydy – Solaris, Souvignier Gris, Rondo i Muscaris. Winnica wytwarza jedynie wina spokojne, choć w planach jest również produkcja win musujących wytwarzanych metodą tradycyjną. 
 
Tego dnia razem z naszymi Klientami z segmentu HoReCa oraz naszymi sommelierami, Krzysztofem Mazurem i Bartoszem Grzywaczem, mieliśmy okazję skosztować wyśmienitych win Grande Cosa Nuna – delikatnie wytrawny biały Souvignier Gris, półsłodki biały Muscaris i czerwone wytrawne Rondo skradły serca naszych gości.
 
Dopełnieniem smaków była degustacja wspaniałych, długo dojrzewających wędlin: szynki Salami Spianata Piccante Segata, owczego sera Pecorino z pistacjami, a także 12-miesiecznego Grand Regale, które cudownie komponowały się z orzeźwiającymi winami. 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przybycie i przemiłą atmosferę. 
Gorąco zapraszamy na kolejne kulinarne spotkania z nami. Do zobaczenia wkrótce!