Kuchnia włoska

W menu na całym świecie znajdziemy przynajmniej jedną potrawę ze śródziemnomorskim rodowodem. Absolutnym hitem jest rzecz jasna pizza, którą serwuje się w tak przeróżnych odsłonach, że już dawno przestała przypominać focaccię, od której prawdopodobnie wszystko się zaczęło. I bardzo dobrze! Kuchnia włoska pozwalają łączyć to, co tradycyjne z tym, co nowoczesne. Być może to właśnie stąd wynika tak duża popularność tych potraw.

Świeżość i prostota – kwintesencja kuchni z Włoch

Fundamentem włoskiej kuchni są produkty spożywcze pochodzące z obszaru Morza Śródziemnego. Bez względu na to, do którego rejonu zawitamy, zawsze znajdziemy w nim pachnące przyprawy (bazylię, estragon, oregano, rozmaryn, tymianek, oliwę z oliwek), warzywa (pomidory, czosnek, karczochy, szparagi, bakłażany, fenkuły, różne rodzaje sałat) oraz owoce (cytrusy, melony, truskawki, figi, winogrona).

Potrawy śródziemnomorskie obfitują w wyśmienite produkty spożywcze, takie jak sery, wędliny oraz owoce morza. Zwłaszcza te ostatnie można dodawać praktycznie do każdego dania. Tuńczyk w oliwie z oliwek, sardynki, przegrzebki, małże, omułki, kalmary – to artykuły, które znakomicie uzupełniają kuchnię o oryginalny smak i sporo wartości odżywczych.

Włoskie produkty spożywcze to również makarony powstające z połączenia z dwóch składników: wody i pszenicy durum. Spaghetti, bucatini, penne, fusilli, lasagne, farfalle, tagliatelle, vannelloni... można tak wymieniać i wymieniać, rozkoszując się świadomością, jak wiele past czeka na przyrządzenie zgodnie z najlepszymi przepisami kuchni włoskiej. Trudno przejść obojętnie również obok tradycyjnych dań mącznych, takich jak gnocchi, ravioli czy tortellini. Oblane gęstym pomidorowym sosem z odrobiną świeżej bazylii potrafią wprawić w prawdziwy zachwyt.

Dostęp do najlepszych produktów kuchni włoskiej

Aż trudno nie nabrać apetytu na frutti di mare, caprese czy tiramisu. Najlepszej jakości śródziemnomorskie produkty spożywcze znajdziesz w naszej hurtowni Kuchnie Świata. Gotuj z pasją, serwując potrawy rodem ze słonecznej Italii!

Kuchnia włoska